לבריאותה

רפואה פמיניסטית מאת ד"ר ליאור ברוך

אודות

אני ד"ר ליאור ברוך, בת 32, נשואה ואם ל-2. בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב בין השנים 2004-2010, מתמחה ברפואת המשפחה.

את "לבריאותה" הקמתי ב-2013, מתוך צורך "להמציא" רפואה פמיניסטית: רפואה מגדרית המודעת להבדלי מין ומגדר בתוך מחלות שונות, רפואה מודעת לסוגיות בהן מגדר פוגש רפואה, בלשון פמיניסטית ועם רגישות מתאימה. רציתי לקדם רפואה שוויונית לנשים, ללהט"ב+, לקבוצות מיעוט אתניות ולקבוצות אחרות שלא מקבלות רפואה אופטימלית עבורן.

מתוך האמונה הזאת התחלתי לכתוב רשומות בנושאי בריאות; ראשית כבלוג קטן בפלטפורמת בלוגים ובהמשך באתר בו 'לבריאותה' גרה היום. מטרתי הייתה להנגיש מידע רפואי ומהימן בתחומים שונים, ובכך לחזק בקוראות/ים את תחושת האוטונומיה על הגוף, לעודד קבלת החלטות מתוך ידע ולהעצים את המטופל/ת במפגש עם מצבי בריאות ומחלה. רק בדיעבד הסתבר לי שהכתיבה משפיעה גם באופן עקיף, על מעגלים רחוקים יותר, בכך שהיא מעלה את הנושאים הללו לשיחה ואל המודעות שלנו כמטופלות וכמטפלות.

כיום אני מעבירה במסגרת "לבריאותה" גם הרצאות לקהל הרחב, דוגמת קבוצות נשים, חוגים ואף אירוע "מגדר על הבר", כמו גם הרצאות לנשות ולאנשי מקצוע מתחום הבריאות, והשתתפות והצגה בכנסים מקצועיים.

את הכתיבה והניהול אני מבצעת ללא תגמול כספי, מימון חיצוני או פרסומות, מתוך כוונה להפיץ ולקדם את הידע בהתנדבות ובחינם לקוראות/ים, וכדי לאפשר לעצמי כתיבה חופשית ללא אג'נדה שיווקית. המידע המופיע באתר אינו מחליף ייעוץ פרטני אצל רופא/ה, ומטרתו לאפשר לקוראת למצוא את השאלות הנכונות עבורה להפנות אל הגורם המטפל.

על עקרונותיי בכתיבה תוכלו לקרוא עוד בעמוד "העקרונות שלי".

שלכן,

ליאור

דר. ליאור ברוך Dr. Lior Baruch

2 מחשבות על “אודות

  1. אשמח להכנס לרשימת התפוצה. תודה!

    אהבתי

    • היי אביה, בשמחה! אם את על מחשב, יש בצד שמאל של המסך תיבה שמעליה כתוב "קבלי עדכונים שוטפים". אם את עם טלפון נייד, צריך לגלול קצת למטה (מתחת לתקצירי הרשומות) והתיבה מופיעה שם. כתבי בתיבה את כתובת המייל, וברוכה הבאה לרשימת התפוצה 🙂 .

      אהבתי

השארת תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s