לבריאותה

רפואה פמיניסטית מאת ד"ר ליאור ברוך

הקדמה – בתור התחלה

השארת תגובה


* הכתוב בבלוג ברובו בלשון אשה/מעורב, אך פונה לכולן/ם בלי שום הבדל *

כבר זמן מה שאני חושבת על זה, לפתוח בלוג רפואה פמיניסטי. אני מאוהבת במקצוע הרפואה ובעבודה שלי, ואחד מהדברים שאני יותר אוהבת הוא היכולת לתת למטופלות/ים הבנה וכוח על הגוף שלהן/ם, את הזכות להחליט בעצמן/ם על סוג הטיפול שיקבלו, ומתי והיכן יקבלו אותו. או בקיצור,

להיות פמיניסטית.

לשמחתי, כולנו שונות/ים. ולצערי, השוני הזה מתבטא בכך שלא כולן/ם פמיניסטיות/ים. לא תמיד כשאנחנו ניגשות לרופאה, אנחנו מקבלות את כל המידע שרצינו או קיווינו לקבל (בייחוד כשאנחנו לא תמיד יודעות מה לשאול), ולא תמיד את היחס שהיינו רוצות לקבל. הסיבות לכך שונות: חלקן נובעות מכורח המציאות, הזמן הדוחק, העומס והיעדר המשאבים, וחלקן תלוי בגורמים אנושיים של הרופאות/ים והמטופלות/ים.

חלקנו, במצב כזה, מחפשות מקורות מידע משלימים. חברות/ים, משפחה, ספרים, וכמובן – מחפשות באינטרנט. הגישה החופשית לאינטרנט היא דבר מבורך, בעיני, לתחום זכויות המטופלת. יש בו המון מידע כתוב ומוסרט, ברמות שונות לפי רצוננו. אבל יש בו גם חסרונות: לא תמיד המידע שמופץ בכזה חופש הוא מידע מדויק, ולעתים לא מעטות הוא מלווה באינטרסים. וזה, זה בדיוק הדבר שקשה לי לראות.

אז אני חושבת שמגיע לנו בלוג רפואה פמיניסטית. מקום מוכוון אשה, שוויוני ופתוח, שגם נותן מידע מדויק, מבוסס וחף מאג'נדה פרסומית/כלכלית/אחרת. החל מהפוסט הראשון (שיפורסם בעוד רגע) והלאה, אשתדל לעדכן כאן ככל שניתן, אם בעצמי ואם תוך אירוח רופאות ובעלות מקצועות טיפוליים אחרים, עם נסיון להקפיד על כמה דברים:

  • דיוק מדעי. כל המידע המופיע בבלוג הוא מידע מדויק ומהימן, עם גיבוי מחקרי, ושנשאב מתוך ספרות רפואית מוכרת. בסוף כל פוסט מופיעות הפניות למקורות מהם נשאב המידע, על מנת לאפשר לקוראות להתחקות אחר הרקע העובדתי של הפוסטים, וכדי לאפשר קריאה ביקורתית. לפני הבעת דעתי האישית, ישנה הערה מפורשת כי זוהי הבעת דעה.
  • עדכניות. המידע המופיע בבלוג הוא העדכני ככל שניתן בעת הכתיבה, וכל פוסט נכתב רק לאחר סקירת ספרות ושאיבת מידע מהחודשים האחרונים. במידה ומידע חדש מתפרסם לאחר פרסום הפוסט, אעשה נסיון לעדכנו בהקדם (ככל שיתאפשר).
  • ניטרליות. בלי אינטרסים כלכליים או פרסומיים, ובלי אג'נדות סמויות.

מאחלת קריאה נעימה,

ובברכת יום מעולה ובריא לכולנו,

happysun

לבריאותה.

מחבר: ד"ר ליאור ברוך | Dr. Lior Baruch

ד"ר ליאור ברוך, בת 34, נשואה ואמא ל-2, ומתגוררת ברמת השרון. בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון, מחזור ל"א, בין השנים 2004-2010. מייסדת 'לבריאותה - רפואה פמיניסטית' משנת 2013. ----------- Dr. Lior Baruch, 33 years old, married and a mother of two. Graduate of medical school at Ben Gurion University of the Negev, 2004-2010. Founder of "Livriuta - HealthyHer - Feminist Medicine"

השארת תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s